Tarikat yurdundaki istismarın kaydı çıktı

Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan Süleymancılar tarikatına ait yurtta kalan 10 çocuğun, Kasım 2023’te yurt görevlisi tarafından istimara uğradığı ortaya çıktı. İstismarcı tutuklanırken Sözcü TV, tarikat mensuplarının aileleri ikna etmek için yaptıkları görüşmelerin kayıtlarını yayınladı.

Bilirkişi raporunda, istismarcı G.R.U.’nun, çocuklara ‘iskeletor’ adlı oyun oynattığı ve bu oyunda müstehcen hareketler olduğu tespit edildi.

Olayın ortaya çıkmasının ardından tutuklanan G.R.U.’nun bilirkişi tarafından incelenen telefonu ve yurt kameralarında, istismara dair birçok detay da ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Sugözü Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan çocukların fotoğraflarını çekerek yetişkin içerikli sohbet odalarında paylaşan istismarcı ‘eğitici’ G.R.U.’nun, çocukları yurt koridorlarında taciz ettiği görüntüler de raporda yer aldı. Bilirkişi tarafından incelenen mesajlaşmalarda, G.R.U.’nun istismar ettiği çocuklarla arasında konuşmalar olduğu da tespit edildi. İstismarcının arama geçmişi ve fotoğraflarınınsa anlatılamayacak derecede pornografik içerikler barındırdığı görülüyor. G.R.U.’nun yurtta kalan çocuklara attığı mesajlarda, eve gitmeyen çocuklara “Seks yapalım mı?” diye sorduğu da tespit edildi.

Mide bulandıran olaylar tarikatın bu yurdunda yaşandı.

MEB’İN YURDUNDA KAÇAK ÇALIŞMIŞ!

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı yurtta yaşanan istismar skandalının ortaya çıkmasının ardından mağdur avukatları, G.R.U.’nun eğitim kaydını inceledi. Dosyaya giren bilgiye göre G.R.U.’nun herhangi bir eğitici sertifikası olmadığı ortaya çıktı. Yani MEB’e bağlı yurtta kaçak olarak ‘eğitici’ çalışıyordu. Yurtta kalan çocukları birden çok kez istismar eden G.R.U., ilk ifadesinde çocuklara herhangi bir istismar eyleminde bulunmadığını söylerken çocuklarla şakalaştığını anlattı. Öte istismarcı G.R.U. çocukların kendisine iftira attığını belirtti. İddianamede, G.R.U.’nun fiziksel olarak taciz ettiği çocuklar, yaşadıklarını cumhuriyet başsavcısına anlatırken aileleri, şikayetçi olmadıklarını beyan etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x